Układy sterowania

Układy do regulacji ciśnienia i przepływu

Regulacja ciśnienia lub przepływu za pomocą wentylatorów jest stosowana tam gdzie wentylacja pomieszczeń musi utrzymać określoną ilość dostarczanego powietrza.

Układy do regulacji ciśnienia i przepływu składają się z sterowników wyposażonych w element pomiaru podciśnienia lub różnicy współpracujące z wentylatorami dachowymi lub kanałowymi.

Usuwane przez wentylatory powietrze z pomieszczenia lub grupy pomieszczeń uzupełniane jest przez powietrze świeże za pomocą indywidualnych nawiewników okiennych. Tym samym  zarządzamy ilością dostarczanego powietrza, która w zależności od sterownika może być różna w określonej porze dnia jak i tygodnia.

Seria DSS-VPC pozwala na płynne sterowanie prędkością obrotową wentylatora, w celu zapewnienia wymaganego strumienia powietrza wentylacyjnego oraz określonej wartości podciśnienia lub nadciśnienia panującego w kanale wentylacyjnym. Produkty serii DSS2-VPC występują w konfiguracji: samodzielnie do wentylatorów EC bądź z regulatorami obrotów do wentylatorów z silnikami AC.

Sugerowane produkty

Zobacz jakie produkty proponujemy wykorzystać w tym układzie

Zdjęcie Zdjęcie